Navigation Menu+

Aktywny urlop w Gdańsku


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pestka/domains/blogusek.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399
Dodano dnia Maj 20, 2014 przez w Podróże |

2012-08-30_pano_gdansk_sm2

Wakacje zbliżają się ogromnymi krokami a wraz z upływającym czasem coraz więcej pomysłów na długo oczekiwany urlop. Zdecydowana większość z nas marzy po prostu o tym, aby odpocząć. Doskonałym pomysłem na niedrogi, lecz cudowny wypoczynek jest oczywiście polskie morze. Istnieje wiele nadmorskich kurortów, do których każdego roku przybywa ogromna liczba turystów. Ja nie lubię jednak wypoczynku w dosłownym tego słowa znaczeniu. Mówiąc o wypoczynku, zawsze mam na myśli AKTYWNY wypoczynek, bo tylko taki jest w stanie przynieść mi pełną satysfakcję.

Aktywny urlop w Gdańsku – taki  jest mój pomysł na tegoroczne wakacje. W Gdańsku bywałam już wcześniej, dlatego też zdecydowanie łatwiej jest mi polecić najlepsze, warte uwagi miejsca, które po prostu trzeba zwiedzić!

Na pierwszym miejscu znajduje się oczywiście Główne Miasto, a wraz z nim przepiękna i pełna wrażeń ulica Długa, Długi Targ oraz Fontanna Neptuna. Wzdłuż ulic znajdują się klimatyczne i urokliwe Kamienice. Polecam oczywiście spacer wzdłuż Motławy, a podczas niego podziwianie Gdańskiego Żurawia oraz Wyspy Spichrzów. Warto udać się także na Ulicę Mariacką, na której w prawdziwy zachwyt wprawią nas przepiękne bursztyny. Uwagę zwróci także największa ceglana świątynia na całym świecie – Bazylika Najświętszej Marii Panny (nie można jej pominąć!).

12godz02

Będąc w Gdańsku i nie zwiedzić Westerplatte to grzech. Rejs na Westerplatte to obowiązkowy punkt programu – polecam! To doskonałe miejsce pozwalające na prawdziwą przygodę z historią, a także na mały odpoczynek przy Gdańskiej plaży.

Kolejny ważny punkt na mapie Gdańska – Stare Miasto. Tu warto zwiedzić między innymi Muzeum Poczty Polskiej, a także Pomnik Poległych Stoczniowców. W okolicach Dworca Głównego natomiast znajduje się Góra Gradowa, która na mnie osobiście zrobiła niesamowite wrażenie. O wyjątkowości tego miejsca świadczy przede wszystkim jego wspaniała lokalizacja, ale to nie wszystko. To miejsce z bogatą, wciąż tajemniczą historią oraz cennymi zabytkami. Z punktu widokowego można ujrzeć niemalże całe miasto.

Niesamowite wrażenie zrobił na mnie również Park Oliwski, którego po prostu trzeba zwiedzić! Jest to jeden z dawnych Ogrodów Miejskich, zachwycający pod wględem znajdującej się tam roślinności i wspaniałych widoków. To miejsce, które relaksuje i odpręża…

Dla bardziej leniwych pozostaje oczywiście plaża i leżakowanie 😉 Proponuję jednak poświęcić choćby dwa dni na pełne, aktywne zwiedzanie Gdańska – miasta z bogatą historią i kulturą przede wszystkim!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/pestka/domains/blogusek.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399